ODESSA INVITATIONAL RESULTS
UTPB PARK
October 7, 2010

 
Girls Results

JV 1A 2A Girls (Team Results) -- Alpine 63; Permian 71; Lubbock Coronado 96; Abilene High 107; Crane 121; Lubbock Monterey 139; San Angelo Central 162; Odessa High 184; Coahoma 256; Midland High 267; San Angelo Lakeview 308; Lubbock Estacado 329.

JV 1A 2A Girls (Individuals) -- 1. Alyssa Fields, Alpine, 13:17.8; 2. Leslie Villa, Crane, 13:59.1; 3. Sydney McCallister, Alpine, 14:16.1; 4. Devin Murray, Permian, 14:20.9; 5. Allie Aleman, Permian, 14:21.6; 6. Abby Smith, Abilene High, 14:25.1; 7. Lauren Garrett, Alpine, 14:31.9; 8. Stormy Heller, Lubbock Coronado, 14:32.8; 9. Kayde Bedell, Kermit, 14:33.6; 10. Emily Ginanni, Lubbock Coronado, 14:39.3; 11. Taylor Sanchez, Lubbock Monterey, 14:43.3; 12. Ashley Richards, Lubbock Coronado, 14:46.1; 13. Valeria Buitron, Crane, 14:46.8; 14. Sydney McDonald, Lubbock Monterey, 14:49.9; 15. Cassidy Green, Abilene High, 14:52.1; 16. Kaley Owens, Coahoma, 14:52.7; 17. Jennifer Vu, San Angelo Central, 14:53.3; 18. Jennifer Payne, Lubbock Coronado, 14:53.8; 19. Ali Blessie, Permian, 14:54.5; 20. Anne Bergman, Midland High, 14:56.6; 21. Crystal Moreno, San Angelo Central, 14:57.7; 22. Roxanna Ramirez, Frenship, 14:58.3; 23. Jessica Haj, Permian, 14:59.1; 24. Bryana Ortiz, Odessa High, 15:04.7; 25. Ana Martinez, Permian, 15:05.8; 26. Grace McDonald, Permian, 15:08.8; 27. Rashae Skillern, Alpine, 15:16.2; 28. Kaley Turner, Crane, 15:17.0; 29. Anita Orona, Kermit, 15:18.0; 30. Maria Zamora, Alpine, 15:18.9; 31. Juanita Robledo, Abilene High, 15:22.2; 32. Grace Velasco, Abilene High, 15:23.4; 33. Molly McKeehan, Abilene High, 15:24.2; 34. Jolee Seabourn, Crane, 15:25.0; 35. Lucy Roman, Permian, 15:26.8; 36. Jackie Munos, Odessa High, 15:29.5; 37. Megan Hurst, Coahoma, 15:30.7; 38. Chloe Bell, Lubbock Monterey, 15:33.5; 39. Haleigh Taylor, Lubbock Monterey, 15:34.3; 40. Baylee Jenkins, San Angelo Central, 15:35.2; 41. Alexis Torrez, San Angelo Lakeview, 15:36.9; 42. Tere Robledo, Abilene High, 15:40.6; 43. Kim Fuller, San Angelo Central, 15:43.1; 44. Cobi Leija, Abilene High, 15:47.2; 45. Kimberly Villegas, Odessa High, 15:48.1; 46. Halie Vasuez, Odessa High, 15:48.8; 47. Ashley Flores, Odessa High, 15:50.5; 48. Marie Reitz, Lubbock Monterey, 15:51.1; 49. Michelle Tillamn, Odessa High, 15:52.5; 50. Kersten Criddle, Alpine, 15:53.5.

51. Marisela Martinez, Odessa High, 15:55.7; 52. Melina Levario, Odessa High, 15:56.5; 53. Destiny Gaona, Midland Lee, 15:57.4; 54. Vanessa Meyer, San Angelo Central, 16:02.5; 55. Rebekah Dominguez, Odessa High, 16:03.1; 56. Frenship extraGirl, Frenship, 16:03.6; 57. Sheyenne King, Crane, 16:04.1; 58. Savannah Gonzales, Lubbock Coronado, 16:04.5; 59. Lindsay Nutt, Kermit, 16:05.1; 60. Monique Mendoza, Odessa High, 16:05.6; 61. Rosie Olague, Abilene High, 16:06.1; 62. Lindsey Cox, Crane, 16:06.7; 63. Roni Ramirez, Midland High, 16:07.2; 64. Victoria Garcia, Lubbock Coronado, 16:08.0; 65. Ashley Curtis, Alpine, 16:13.8; 66. Lexi Gonzales, Odessa High, 16:14.6; 67. Karime Rodriguez, Odessa High, 16:16.6; 68. Elizabeth Deleon, Abilene High, 16:18.6; 69. Chloe Husted, San Angelo Central, 16:19.6; 70. Mandy Mata, Alpine, 16:20.3; 71. Sydney Ramierez, Midland Lee, 16:22.1; 72. Beatrice Verastegui, Abilene High, 16:23.1; 73. Amber Dominguez, Permian, 16:23.9; 74. Anastasia Mayes, Lubbock Estacado, 16:28.0; 75. Sarah Diaz, Lubbock Coronado, 16:29.8; 76. Corrynn Englerth, Abilene High, 16:31.1; 77. Yanet Roman, Odessa High, 16:32.9; 78. Emily Ann Pack, Odessa High, 16:34.8; 79. Laken Johnson, Lubbock Estacado, 16:41.7; 80. Dominique McGee, Abilene High, 16:44.9; 81. Laura Ortega, Lubbock Monterey, 16:46.5; 82. Mallory Morphew, Lubbock Coronado, 16:48.3; 83. Stephanie Tucker, Lubbock Coronado, 16:50.4; 84. Beth Waddell, Frenship, 16:53.5; 85. Taylor Kent, San Angelo Lakeview, 16:55.6; 86. Susette Salgado, Odessa High, 16:56.6; 87. Kaitlin Reis, Abilene High, 16:59.8; 88. Melissa Lara, Odessa High, 17:01.8; 89. Sarah Melendez, Coahoma, 17:03.3; 90. Heidi Smith, Frenship, 17:04.4; 91. Maddie Pollock, Lubbock Coronado, 17:15.6; 92. Jacque DeLaGarza, Alpine, 17:22.6; 93. Leanne Olbera, Midland High, 17:25.3; 94. Gabrilla Suniga, Lubbock Monterey, 17:27.8; 95. Erin Williams, Midland High, 17:35.2; 96. Kensie Grake, Lubbock Monterey, 17:37.2; 97. McKenna Archer, Lubbock Coronado, 17:40.7; 98. Alex McClanahan, San Angelo Lakeview, 17:44.0; 99. Taylor Looper, Midland High, 17:45.4; 100. Stephanie Diaz, Lubbock Coronado, 17:55.7.

101. Daniella Garcia, Odessa High, 17:57.1; 102. Carolyn Ellis, Alpine, 17:58.1; 103. Irlanda Vargas, Alpine, 18:01.9; 104. Lillianna Ruiz, San Angelo Lakeview, 18:05.8; 105. Martina Nelson, Coahoma, 18:10.1; 106. Jodi Hernandez, Lubbock Estacado, 18:13.2; 107. Guadalupe Mendez, Lubbock Estacado, 18:13.8; 108. Adrianna Mendez, Lubbock Estacado, 18:14.5; 109. Destiny Ornelas, Lubbock Coronado, 18:31.3; 110. Wanlei Xu, Alpine, 18:34.7; 111. Justice Vasquez, Lubbock Estacado, 18:35.8; 112. Noelle Davis, Abilene High, 18:46.1; 113. Lizzy Durrett, Midland High, 19:16.0; 114. Coronado extraGirl, Lubbock Coronado, 19:32.5; 115. Nancy Holguin, Odessa High, 19:40.7; 116. Eloisa Tello, San Angelo Lakeview, 19:42.8; 117. Kimberly Henry, Coahoma, 19:43.7; 118. Breauna Martin, Lubbock Estacado, 19:49.3; 119. Anissa Sungia, Crane, 19:50.0; 120. Caroline Christmann, Midland High, 19:54.1; 121. Candice Phillips, Lubbock Estacado, 19:58.4; 122. Emilea Brumley, Coahoma, 21:12.9; 123. Claire Doeffer, Midland High, 21:50.3.



3A 4A 5A Girls (Team Results) -- Permian 55; Lubbock Coronado 106; Lubbock Monterey 107; Abilene High 107; Odessa High 122; San Angelo Central 141; Frenship 178; Midland Lee 209; Lubbock High 243; Abilene Cooper 245; Midland High 344; San Angelo Lakeview 358; Big Spring 389; Andrews 392; Greenwood 402; Presidio 424.

3A 4A 5A Girls (Individuals) -- 1. McKenzie Archer, Lubbock Coronado, 12:26.2; 2. Rebecca Swenson, Abilene Cooper, 12:39.3; 3. Jamai Graham, Permian, 12:47.1; 4. Bianka Cortez, Permian, 12:48.0; 5. Daniella Romo, Lubbock High, 12:50.3; 6. Madeline Jordan, Abilene High, 12:51.5; 7. Alexandria Kinchloe, Lubbock Monterey, 12:54.8; 8. Taya Thetford, Lubbock Monterey, 12:55.4; 9. Victoria Cortes, Abilene High, 12:59.1; 10. Sarah Randall, San Angelo Central, 13:09.2; 11. Emileigh Willems, Frenship, 13:18.2; 12. Gaby Valeriano, Odessa High, 13:20.0; 13. Naraly Rodriguez, Odessa High, 13:20.6; 14. Marisha Dominguez, Permian, 13:21.2; 15. Maria Gil, Midland Lee, 13:22.2; 16. Eliana Leyba, Permian, 13:22.6; 17. Isabella Guiterrez, Abilene High, 13:24.1; 18. Lyndi Hanson, Permian, 13:24.5; 19. Macey Beazley, Lubbock Coronado, 13:25.1; 20. Krysten Sarbach, San Angelo Central, 13:25.6; 21. Maddie Kauffman, Lubbock Coronado, 13:26.0; 22. Stefanie Bernal, Permian, 13:26.7; 23. Cally Baucom, San Angelo Central, 13:27.2; 24. Sabrina Cedillos, Odessa High, 13:28.4; 25. Ashlee Delacruz, Frenship, 13:29.4; 26. Rebecca Long, Midland Lee, 13:30.9; 27. Taylor Lieck, Permian, 13:31.8; 28. Lindsey Lewallen, Lubbock Monterey, 13:33.1; 29. Taylor Lindstrom, Lubbock Coronado, 13:33.9; 30. Saray Natal, Lubbock High, 13:34.7; 31. Kirsten DeFrance, Midland Christian, 13:35.7; 32. Kaitlyn Henderson, Lubbock Monterey, 13:36.3; 33. Hope Palomarez, Abilene High, 13:37.3; 34. Shelby Bramlett, Lubbock Monterey, 13:38.6; 35. Tabitha Garcia, Lubbock Monterey, 13:39.3; 36. Denise Martinez, Odessa High, 13:40.0; 37. Desiree Bustamante, Permian, 13:40.5; 38. Kristin Neff, Lubbock Coronado, 13:41.2; 39. Megan Robinett, Frenship, 13:44.4; 40. Elisa Vejil, Odessa High, 13:45.4; 41. Chasity Manley, Midland Lee, 13:46.5; 42. Jaycee Williams, Big Spring, 13:47.6; 43. Baylie Cates, San Angelo Central, 13:48.2; 44. Emma Matinez, Odessa High, 13:48.9; 45. Sham Hunter, Abilene High, 13:56.1; 46. Thalia Silva, Abilene High, 13:57.6; 47. Maria Ybarra, Odessa High, 13:58.5; 48. Myranda Lara, Odessa High, 13:59.2; 49. Jacey Burks, Abilene Cooper, 13:59.8; 50. Kayla Littlefield, San Angelo Central, 14:00.6.

51. Alissa Trigo, Frenship, 14:01.5; 52. Savannah Morales, Greenwood, 14:05.0; 53. Alie Murillo, Abilene High, 14:05.6; 54. Anthia Nibizi, Abilene Cooper, 14:07.9; 55. Stormy Sandell, Andrews, 14:09.1; 56. Jessica Alvarez, Lubbock High, 14:10.0; 57. Brittany Roberts, Permian, 14:10.9; 58. Sabrina Desantiago, Lubbock Monterey, 14:13.2; 59. Krystal Carrasco, Pecos, 14:14.0; 60. Alyssa Tavarez, Presidio, 14:15.1; 61. Cindy Benavidez, Midland Lee, 14:16.3; 62. Mercedes Sanchez, Frenship, 14:17.4; 63. Missouri Clanton, San Angelo Central, 14:19.2; 64. Mercedes Garcia, Lubbock Monterey, 14:30.8; 65. Sarah Arnold, San Angelo Central, 14:31.8; 66. Emily Merrill, San Angelo Lakeview, 14:32.9; 67. Erica Bermea, Odessa High, 14:38.9; 68. Anna Minor, Midland High, 14:41.0; 69. Micah Valdez, Frenship, 14:42.5; 70. Melanie Gonzales, Andrews, 14:45.2; 71. Sara Benavides, Odessa High, 14:46.7; 72. Katy Dominguez, Odessa High, 14:48.0; 73. Madison Morrow, Midland High, 14:51.8; 74. Jordan Delgado, Lubbock High, 14:55.5; 75. Allison Brinson, Lubbock Coronado, 14:56.9; 76. Riley Swick, San Angelo Lakeview, 14:59.3; 77. Rebecca Ramos, San Angelo Lakeview, 15:00.8; 78. Allison Brown, Midland High, 15:01.5; 79. Yvonne Contreras, Midland High, 15:03.2; 80. Marissa Martin, Greenwood, 15:06.0; 81. Samantha Mater, Abilene Cooper, 15:07.7; 82. Tori Rackow, Midland Lee, 15:08.5; 83. Janine Rodriguez, Abilene Cooper, 15:15.1; 84. Diana Welch, Midland Lee, 15:16.4; 85. Jennifer Hocke, Abilene Cooper, 15:17.3; 86. Cinthya Martinez, San Angelo Lakeview, 15:18.3; 87. Paige Knowlton, Big Spring, 15:19.1; 88. Brooke Lindstrom, Lubbock Coronado, 15:20.0; 89. Megan Maynard, Midland High, 15:24.1; 90. Lyndsey Lugo, Lubbock Coronado, 15:24.8; 91. Arrial Perry, Abilene Cooper, 15:25.6; 92. Victoria Roman, Andrews, 15:29.8; 93. McKenzi Maynard, Midland High, 15:33.5; 94. Maddie Meir, Midland High, 15:43.3; 95. Issa Guerrero, Presidio, 15:45.6; 96. Michelle Castro, San Angelo Lakeview, 15:49.1; 97. Vicky Sotelo, Big Spring, 15:49.8; 98. Miranda Munoz, San Angelo Central, 15:56.4; 99. Viviana Guerrero, Presidio, 15:57.4; 100. Rachel Hickmott, Abilene Cooper, 16:00.5.

101. Chelsea Torres, Big Spring, 16:04.0; 102. Faith Mora, Lubbock High, 16:04.8; 103. Alyssa Anthony, Greenwood, 16:05.7; 104. Janet Erives, Greenwood, 16:06.4; 105. Helena Cardona, Presidio, 16:07.1; 106. Dominique Lopez, Abilene Cooper, 16:10.0; 107. Angelica Hernandez, Abilene Cooper, 16:11.8; 108. Lauren Ledesma, Andrews, 16:25.7; 109. Morgan Mitchem, Big Spring, 16:26.8; 110. Alicia Cerna, San Angelo Lakeview, 16:33.0; 111. Tracy Rice, Midland High, 16:34.1; 112. Katelyn Gonzales, Abilene Cooper, 16:43.0; 113. Crystal Sanchez, Big Spring, 16:43.9; 114. Victoria Leal, Abilene Cooper, 16:49.8; 115. Lili Alavarado, Big Spring, 16:50.6; 116. Ambrey Stone, Greenwood, 16:51.3; 117. Katherine Galco, Abilene Cooper, 16:52.3; 118. April Hinojos, San Angelo Lakeview, 16:55.8; 119. Victoria Carter, Midland Christian, 16:57.8; 120. Valeria Garcia, Andrews, 17:07.6; 121. Clarissa Hernandez, Pecos, 17:14.1; 122. Luz-Elena Pando, Greenwood, 17:17.4; 123. Diana Baeza, Presidio, 17:22.3; 124. McCayla Lopez, Andrews, 17:32.6; 125. Adriela Zavala, Big Spring, 18:19.0; 126. Devin Berry, Big Spring, 19:00.5.

Boys Results

JV 1A 2A Boys (Team Results)
-- Odessa High 44; Permian 102; Kermit 130; Frenship 149; Lubbock Coronado 165; Lubbock Monterey 166; San Angelo Central 203; Lubbock Estacado 249; Pecos 265; Alpine 272; Midland Lee 287; Abilene High 288; Andrews 293; Midland High 307; Greenwood 321; Coahoma 343.

JV 1A 2A Boys (Individuals) -- 1. Hector Diaz, Kermit, 17:36.0; 2. Rafael Otero, Andrews, 17:54.0; 3. Jacob Ortiz, Lubbock Monterey, 18:01.3; 4. Noel Sanchez, Odessa High, 18:05.4; 5. Justin Saucedo, Odessa High, 18:14.7; 6. Jarett Lujan, Marfa, 18:24.2; 7. Pete Valero, Lubbock Monterey, 18:28.5; 8. Darian Valenzuela, Permian, 18:34.3; 9. Bailey White, San Angelo Central, 18:35.7; 10. Daniel Langer, Frenship, 18:37.4; 11. Ivan Flores, Odessa High, 18:38.8; 12. Justin Martinez, Odessa High, 18:39.6; 13. Adam Gandara, Permian, 18:44.9; 14. Michael Cortinas, Permian, 18:45.5; 15. Pablo Quinonez, Odessa High, 18:51.0; 16. Ray Zuniga, Midland High, 18:55.7; 17. Joel Hernandez, Odessa High, 18:56.5; 18. Elijah Noble, Pecos, 18:57.2; 19. Ryan Richardson, Lubbock Coronado, 18:57.7; 20. Jesus Garcia, Kermit, 18:58.5; 21. Herman Villalobos, Odessa High, 19:03.0; 22. Mahnud Alkul, Lubbock Coronado, 19:04.3; 23. Josiah Baker, Frenship, 19:06.1; 24. Marquis Luevano, Permian, 19:06.7; 25. Jose Honesto, Abilene High, 19:07.2; 26. Cory Mortenson, Lubbock Coronado, 19:07.8; 27. Matt Chaffin, San Angelo Central, 19:09.1; 28. Jacob Clark, Odessa High, 19:10.0; 29. Ian Ybarra, Alpine, 19:14.3; 30. Austin Brown, Midland Lee, 19:18.3; 31. Samuel Urias, Greenwood, 19:18.7; 32. Corey Lucero, Frenship, 19:19.7; 33. Adrian Wasik, Pecos, 19:20.5; 34. Eduardo Espinoza, Lubbock Estacado, 19:24.9; 35. Hunter Lowery, Coahoma, 19:26.9; 36. Eric Lara, Odessa High, 19:28.2; 37. Carlos Carrasco, Kermit, 19:35.9; 38. Eric Honesto, Lubbock Coronado, 19:36.4; 39. Jose Carrasco, Kermit, 19:37.8; 40. Jorge Miranda, Frenship, 19:37.9; 41. Chris Cortez, Lubbock Estacado, 19:38.4; 42. Jesse Martinez, San Angelo Central, 19:38.9; 43. Uly Borunda, Kermit, 19:39.6; 44. Lionel Nunez, Kermit, 19:40.2; 45. David Martinez, Alpine, 19:40.7; 46. Odessa extraBoy, Odessa High, 19:42.2; 47. Michael Rodriguez, Lubbock Monterey, 19:43.8; 48. Victor Muela, Odessa High, 19:46.0; 49. Ty Wilson, Midland Lee, 19:50.7; 50. Wright Gatewood, Alpine, 19:52.8.

51. Matt Aubert, Andrews, 19:54.4; 52. Isaac Nunez, Odessa High, 19:55.1; 53. Forrest Meadors, Permian, 19:57.7; 54. Austin Pauda, Kermit, 20:00.8; 55. Miguel Lopez, Lubbock Estacado, 20:01.5; 56. Ray Garcia, Abilene High, 20:02.2; 57. Jacob Pena, Frenship, 20:02.9; 58. Cole Yarbrough, Frenship, 20:08.0; 59. Jose Salazar, Lubbock Estacado, 20:09.7; 60. Skyler Perez, Frenship, 20:14.6; 61. Michael Mehan, Kermit, 20:17.1; 62. Matthew Valdez, Lubbock Monterey, 20:19.7; 63. Victor Crespo, San Angelo Central, 20:23.5; 64. Shea Simmons, Abilene High, 20:26.0; 65. Alex Virdell, Balmorhea, 20:36.0; 66. Mykel Warrick, Midland High, 20:38.2; 67. George Navarro, Lubbock Monterey, 20:39.0; 68. Robert Fields, Midland Lee, 20:40.9; 69. Dannie Wilaford, Odessa High, 20:41.5; 70. Anthony Madrid, Greenwood, 20:42.7; 71. Day Day Wynn, Odessa High, 20:45.2; 72. Jesse Aguilar, Pecos, 20:45.8; 73. Kyle Norton, Andrews, 20:52.6; 74. Christian Subia, Odessa High, 20:54.0; 75. David Ramos, Odessa High, 20:59.1; 76. Anthony Natividad, Pecos, 21:00.8; 77. Kermit extraBoy, Kermit, 21:14.1; 78. Kaleb McAdams, Coahoma, 21:14.7; 79. Alex Hernandez, Lubbock Coronado, 21:15.4; 80. Josh Moreno, Lubbock Monterey, 21:16.5; 81. Dusty Salmon, Coahoma, 21:24.8; 82. Jonathan Rollie, Permian, 21:26.7; 83. Paul Onate, Midland Lee, 21:29.1; 84. David Padilla, Kermit, 21:29.8; 85. Daniel Reyes, Odessa High, 21:38.2; 86. Tyler Hamilton, Midland High, 21:40.8; 87. Austin Monclova, Alpine, 21:43.7; 88. Andrew Nichols, Greenwood, 21:52.4; 89. Michael Reyes, San Angelo Central, 21:56.4; 90. Caleb Clark, Abilene High, 21:57.7; 91. Stephen Sanchez, Permian, 22:02.8; 92. Enrique Martinez, Lubbock Estacado, 22:03.6; 93. Reid Clanton, Greenwood, 22:18.4; 94. Steven Hagist, Midland High, 22:19.0; 95. Josse Hernandez, Greenwood, 22:20.2; 96. Rance Quisenberry, Lubbock Coronado, 22:22.9; 97. Cody King, Abilene High, 22:28.2; 98. Rodney Gordy, Permian, 22:29.8; 99. Luke Humble, Coahoma, 22:32.4; 100. Andrew Ramos, Balmorhea, 22:33.3.

101. Austin Taylor, Kermit, 22:48.2; 102. Corey Dimock, Midland High, 22:49.0; 103. Ryan Gonzalez, Midland Lee, 22:53.6; 104. Kelly Sines, Alpine, 23:06.7; 105. Tristan Garcia, Andrews, 23:20.8; 106. Logan Cross, Alpine, 23:21.3; 107. Cameron Dunn, Midland High, 23:23.9; 108. Ed Marker, Midland High, 23:26.8; 109. Nick Navarette, Pecos, 23:38.4; 110. Chris Medina, Pecos, 24:02.5; 111. Gerardo Lopez, Lubbock Monterey, 24:39.1; 112. Coahoma extraBoy, Coahoma, 24:42.4; 113. Austin Stafford, Andrews, 24:53.3; 114. Christian Ward, Lubbock Monterey, 24:58.6; 115. Lee extraBoy, Midland Lee, 25:36.5; 116. Corey Robinson, Midland Lee, 25:55.2; 117. Robert Guzman, Coahoma, 26:08.8; 118. Kelby Mathis, Lubbock Coronado, 27:03.7; 119. Devin Barbee, Coahoma, 28:10.7; 120. Marco Mata, Alpine, 29:18.9; 121. Diego Vasquez, Balmorhea, 31:28.9; 122. Peter Yu, Alpine, 32:37.7; 123. Daniel Reed, Abilene High, 34:32.2.


3A 4A 5A Boys (Team Results) -- Permian 57; Odessa High 67; Lubbock Coronado 101; San Angelo Lakeview 147; Andrews 156; San Angelo Central 172; Abilene High 193; Lubbock Monterey 212; Crane 236; Midland High 243; Frenship 244; Midland Lee 281; Abilene Cooper 292; Midland Christian 348; Big Spring 423.

3A 4A 5A Boys (Individuals) -- 1. Donovan Torres, Lubbock Coronado, 15:09.1; 2. Lucas Marquez, Andrews, 15:43.8; 3. David Hernandez, Permian, 16:00.0; 4. Kaleb Neptune, Odessa High, 16:00.8; 5. Nick Escalante, Crane, 16:12.5; 6. Zach Daniel, Crane, 16:17.1; 7. James Christensen, San Angelo Lakeview, 16:27.0; 8. Kenny Scott, Permian, 16:32.2; 9. Maurilio Pando, Odessa High, 16:37.6; 10. Michael Brothers, San Angelo Central, 16:39.5; 11. A.J. Martinez, Odessa High, 16:49.9; 12. Jesus Zepeda, Odessa High, 16:50.6; 13. Adrian Kinman, Permian, 16:51.5; 14. Chenier Gardner, Lubbock Coronado, 16:52.8; 15. James Muniz, Abilene High, 16:53.4; 16. Zach Marlar, Permian, 16:59.6; 17. Daniel Hernandez, Permian, 17:00.4; 18. Xavier Fernandez, Andrews, 17:02.5; 19. Paul Garcia, Abilene High, 17:05.0; 20. Jay Alaniz, Andrews, 17:06.0; 21. Cameron Lugo, Lubbock Coronado, 17:06.7; 22. Marcos Hernandez, Abilene Cooper, 17:07.7; 23. Alex Lopez, Midland High, 17:08.5; 24. Luis Barron, Midland High, 17:09.1; 25. Matt Gonzalez, Midland Lee, 17:10.0; 26. Zac Smith, Abilene High, 17:17.4; 27. Israel Guerra, San Angelo Lakeview, 17:20.3; 28. Patrick Sanchez, Frenship, 17:21.6; 29. Dillon VanWinkle, Lubbock Coronado, 17:22.3; 30. Sam Bullard, San Angelo Central, 17:22.9; 31. Jose Tavarez, Odessa High, 17:23.9; 32. Aaron Guitierrez, San Angelo Lakeview, 17:26.2; 33. Eli Franco, Odessa High, 17:27.4; 34. Robert Sanchez, San Angelo Lakeview, 17:30.3; 35. Michael Sikes, Lubbock Monterey, 17:31.0; 36. Jajuan Austin, Lubbock Coronado, 17:31.5; 37. Sam Schalow, Lubbock High, 17:33.5; 38. Chris Marin, Lubbock Monterey, 17:36.1; 39. Francisco Arreaga, Midland High, 17:36.8; 40. Ben Bacon, Lubbock Monterey, 17:37.5; 41. Alex Salazar, Lubbock Monterey, 17:40.6; 42. Zane Rameriz, Frenship, 17:41.4; 43. Nathan Sanchez, Odessa High, 17:43.0; 44. Ryan Daigle, San Angelo Central, 17:44.0; 45. Josh Martinez, San Angelo Central, 17:44.6; 46. Juaquin Prieto, San Angelo Central, 17:45.4; 47. Scott Lezama, Permian, 17:45.9; 48. Marco Sandate, San Angelo Lakeview, 17:46.5; 49. Hunter Hicks, Andrews, 17:47.3; 50. Chris Bonneau, Midland Christian, 17:48.1.

51. Jake Huck, Midland Lee, 17:50.3; 52. Lucas Turango, Frenship, 17:52.7; 53. Taylor Ochs, Midland Christian, 17:55.5; 54. Anthony Hust, Abilene Cooper, 17:56.4; 55. Josh Daniel, Crane, 17:59.9; 56. Nate Maldanado, San Angelo Central, 18:00.7; 57. Eloy Perez, Lubbock Coronado, 18:01.3; 58. Brandon Garrett, Lubbock Coronado, 18:02.0; 59. Jonathan Gonzales, Permian, 18:03.1; 60. Gordon Sandercox, Frenship, 18:03.8; 61. Juan Collazo, Abilene Cooper, 18:04.5; 62. Paul Olguin, Lubbock Monterey, 18:05.1; 63. Preston Aldous, Lubbock High, 18:05.8; 64. Chris Jones, San Angelo Central, 18:06.6; 65. John Buckner, Midland Lee, 18:11.3; 66. Julio Lozano, San Angelo Lakeview, 18:12.0; 67. Cade Speed, Frenship, 18:14.7; 68. Robert Clanton, Greenwood, 18:16.0; 69. Grayson Hancock, Abilene High, 18:20.8; 70. Jesse Dominguez, Abilene High, 18:26.5; 71. Martin Hernandez, Andrews, 18:32.0; 72. Taylor Heckler, Big Spring, 18:34.1; 73. Jonathan Salazar, Midland Lee, 18:35.2; 74. Mark Torres, Big Spring, 18:47.9; 75. Daniel Ramirez, San Angelo Lakeview, 18:49.1; 76. Chase Swezy, Midland Lee, 18:50.5; 77. Abraham Plancarte, Andrews, 18:51.1; 78. Dylan Morgan, Midland High, 18:51.8; 79. Andrews extraBoy, Andrews, 18:56.8; 80. Aaron Rodriguez, Abilene Cooper, 19:00.5; 81. Marcus Rondot, Abilene High, 19:01.1; 82. Jabob DeFrance, Midland Christian, 19:04.4; 83. Israel Garcia, Abilene Cooper, 19:09.2; 84. Connor Mills, Midland Christian, 19:13.3; 85. Jonathan Morales, Crane, 19:14.5; 86. Mercedes Lane, Midland High, 19:18.7; 87. Matt Carroll, Abilene Cooper, 19:21.0; 88. LaAndre Quinton, Frenship, 19:27.9; 89. Logan Wilks, Lubbock Monterey, 19:35.8; 90. Christopher Dyrssen, Midland Christian, 19:43.4; 91. Andy Bell, Midland Lee, 19:44.2; 92. Isaac Carrillo, Crane, 19:52.7; 93. Kylie Finnell, Midland Lee, 19:58.4; 94. Jacob Yerian, Abilene Cooper, 20:00.7; 95. Reed Grey, Abilene Cooper, 20:04.1; 96. Todd Hagist, Midland High, 20:06.1; 97. Tristen Ramirez, Big Spring, 20:07.2; 98. Joe Crow, Greenwood, 20:29.5; 99. Frank Rodriguez, Lubbock High, 20:35.5; 100. Matthew Jameson, Abilene Cooper, 21:04.8.

101. Laurent Nshimyumukiza, Abilene Cooper, 21:56.7; 102. Freddie Sanchez, Big Spring, 22:03.0; 103. Andres Ramos, San Angelo Lakeview, 22:04.8; 104. Zack Gilbert, Midland Christian, 22:17.0; 105. Micheal Castillo, Abilene Cooper, 22:33.0; 106. Sergio Torres, Big Spring, 22:59.3; 107. Cayden Rad, Midland Christian, 24:03.5; 108. Brandon Lilly, Midland Christian, 24:28.7; 109. Nick Belford, Midland Christian, 29:25.8.