District 3-5A Cross Country Results
UTPB Park
October 30, 2004

 

Girls District 3-5A Cross Country


Varsity Girls (Team Results) -- Odessa High 46; San Angelo Central 51; Permian 52; Midland Lee 100; Midland High 144; Abilene High 151; Abilene Cooper 176.

Varsity Girls (Individuals) -- 1. Whitney Perkins, San Angelo Central, 12:33.3; 2. Ashley Mercer, San Angelo Central, 12:41.7; 3. Lacy McKinney, Odessa High, 12:53.1; 4. Celina Brito, Odessa High, 12:57.3; 5. Ashli Smith, Permian, 13:01.8; 6. Alyssa Priest, San Angelo Central, 13:04.1; 7. Dale Wilson, Midland Lee, 13:09.1; 8. Esmerelda Carrizoza, Permian, 13:09.7; 9. Marianne Hubnik, Permian, 13:11.2; 10. Stormy Brannon, Abilene Cooper, 13:13.6; 11. Ariel Renteria, Odessa High, 13:14.9; 12. Gabby Cervantes, Odessa High, 13:18.6; 13. Nataly Rivera, Permian, 13:19.4; 14. Katherine Priebe, Midland High, 13:22.8; 15. Ally Weimer, Midland Lee, 13:23.4; 16. Celestina Trujillo, Odessa High, 13:28.4; 17. Stephanie Barrera, Permian, 13:36.1; 18. Kara Morgan, Midland High, 13:36.9; 19. Courtney Wilson, Permian, 13:39.2; 20. Brittney Heath, San Angelo Central, 13:41.3; 21. Monica Tavarez, Odessa High, 13:43.7; 22. Molly Williams, San Angelo Central, 13:47.4; 23. Bianka Lopez, Abilene High, 13:52.5; 24. Angelica White, Midland Lee, 13:53.3; 25. Victoria Padilla, Odessa High, 13:54.1; 26. Megan Schwarz, Midland Lee, 13:58.2; 27. Amanda McKeehan, Abilene High, 13:58.8; 28. Michelle Solari, Midland Lee, 14:00.3; 29. Taylor Teutsch, San Angelo Central, 14:00.7; 30. Kimi Ownby, Midland Lee, 14:01.8; 31. Karyn Lynn, Abilene High, 14:07.3; 32. Melissa Garcia, Abilene Cooper, 14:11.1; 33. Elizabeth Rice, Midland High, 14:18.1; 34. Ashley Fuentes, Abilene High, 14:19.7; 35. Courtnee Rowley, Midland Lee, 14:22.7; 36. India Moss, Abilene High, 14:33.2; 37. Kayla Hahn, Permian, 14:34.0; 38. Jessie Ray Montez, Midland High, 14:40.3; 39. Paige Mershon, San Angelo Central, 14:43.4; 40. Kathryn Martucci, Abilene High, 14:43.9; 41. Betania Francino, Midland High, 14:59.2; 42. Jennifer Maynard, Midland High, 14:59.6; 43. Whitney Harrington, Abilene Cooper, 15:09.8; 44. Brenda Rodriguez, Abilene High, 15:11.3; 45. Brittney Jones, Abilene Cooper, 15:29.5; 46. Rachel Kinnaman, Abilene Cooper, 16:03.1; 47. Misty Gonzales, Abilene Cooper, 16:20.4.



JV Girls (Team Results) -- Odessa High 15; Abilene High 68; Permian 80; San Angelo Central 101; Midland High 109.

JV Girls (Individuals) -- 1. Jennifer Molinar, Odessa High, 13:39.9; 2. Kendra Thurman, Odessa High, 13:50.7; 3. Alyssa Moreno, Odessa High, 13:57.1; 4. Anna Licon, Odessa High, 13:59.8; 5. Lorena Hermosillo, Odessa High, 14:02.9; 6. Naiva Morales, Odessa High, 14:03.7; 7. Angelica Gonzales, Odessa High, 14:18.3; 8. Kendra Hill, Odessa High, 14:21.3; 9. Leslie Gilkey, Odessa High, 14:24.5; 10. Mariela Hernandez, Odessa High, 14:26.6; 11. Amanda Clay, Permian, 14:30.8; 12. Kailee Leabo, San Angelo Central, 14:31.6; 13. Griselda Benavides, Odessa High, 14:42.1; 14. Stephanie Martinez, Abilene High, 14:44.9; 15. Elizabeth Mendoza, Odessa High, 14:50.9; 16. Marissa DeHoyos, Abilene High, 14:53.7; 17. Lucenda Barreraz, Abilene High, 14:54.7; 18. Amanda Morris, Odessa High, 14:56.9; 19. Tiffany Rodriguez, Permian, 14:58.9; 20. Monique Valles, Permian, 15:01.7; 21. Katy Martin, Midland High, 15:02.4; 22. Daniella Carmona, Permian, 15:11.5; 23. Adrienna Munoz, Odessa High, 15:15.0; 24. Briana Perez, Odessa High, 15:17.4; 25. Audrianna Florez, Abilene High, 15:20.7; 26. Sarah Silva, Odessa High, 15:21.6; 27. Avery Aguirre, Abilene High, 15:22.9; 28. Camila Francino, Midland High, 15:25.0; 29. Erin Marks, Midland Lee, 15:26.2; 30. Sarah Guerrero, San Angelo Central, 15:31.6; 31. Molly McCoy, Abilene High, 15:33.5; 32. Melinda Rodriguez, Odessa High, 15:36.6; 33. Bridgette McRight, Midland High, 15:41.6; 34. Jenna Henke, San Angelo Central, 15:44.0; 35. Chelsea Greer, Odessa High, 15:46.5; 36. Cecily Pierson, San Angelo Central, 15:51.1; 37. Britney Cummings, San Angelo Central, 15:52.8; 38. Clessie Hilliard, Odessa High, 15:53.9; 39. Ashley Martin, Midland High, 15:59.8; 40. Christina Aguirre, Midland High, 16:00.4; 41. Priscilla Findlay, San Angelo Central, 16:24.1; 42. Erica Gutierrez, Permian, 16:27.7; 43. Melanie Gonzales, Odessa High, 16:31.3; 44. Raquel Hernandez, Permian, 16:40.7; 45. Jenifer Ceniceros, Odessa High, 16:47.7; 46. Megan Maldonado, Permian, 16:51.7; 47. Sydney Grotjon, Abilene Cooper, 17:03.2; 48. Bethany Barnett, Permian, 17:18.1; 49. Megan Pieper, Permian, 17:30.0; 50. Denotera Greenwood, Permian, 17:40.6; 51. Brittani Smith, Abilene High, 17:41.7; 52. Stephanie Graham, Abilene Cooper, 17:43.5; 53. Elija Abila, Odessa High, 17:48.0; 54. Yuvelda Gibson, Odessa High, 17:49.6; 55. Sharla Hise, Midland Lee, 17:50.7; 56. Laken Davila, Permian, 17:54.3; 57. Miranda Bersosa, Abilene High, 17:57.6; 58. Shaquashia Franklin, Permian, 18:14.0; 59. Tiffany Gibbs, Odessa High, 18:22.2; 60. Sherry Dannenberg, Midland Lee, 18:41.3; 61. Brandi Taylor, Abilene Cooper, 19:22.2.



Boys District 3-5A Cross Country

Varsity Boys (Team Results) -- Odessa High 30; Midland Lee 58; San Angelo Central 82; Abilene High 110; Abilene Cooper 120; Permian 134; Midland High 147.

Varsity Boys (Individuals) -- 1. Alex Escontrias, Odessa High, 15:17.4; 2. Billy Giano, Midland Lee, 15:20.0; 3. Jonathon Hernandez, Odessa High, 16:12.0; 4. Jordan Ingram, Midland Lee, 16:50.0; 5. Jaxon Jordan, Abilene High, 16:51.6; 6. Freddy San Juan, San Angelo Central, 16:53.8; 7. Roy Mendoza, Odessa High, 17:03.9; 8. Josh Hernandez, Odessa High, 17:04.5; 9. Eric Bonilla, Abilene Cooper, 17:05.3; 10. Anton Gutierrez, San Angelo Central, 17:07.2; 11. Josh Herron, Odessa High, 17:07.8; 12. Jose Arrazola, Abilene High, 17:14.9; 13. Tanner Arrington, Abilene Cooper, 17:21.9; 14. Justin Nelson, Midland Lee, 17:31.5; 15. Jose Salazar, Midland High, 17:33.8; 16. Terance Martinez, Odessa High, 17:34.5; 17. Jordan Nelson, Midland Lee, 17:36.1; 18. Gavino Longoria, San Angelo Central, 17:36.8; 19. Ethan Florez, San Angelo Central, 17:38.8; 20. Jarred Murray, Permian, 17:48.6; 21. Bryan Dickson, Midland Lee, 17:50.2; 22. Chris Herrington, Abilene High, 17:51.2; 23. Arthur Salazar, Midland High, 17:53.1; 24. Brian Acosta, Odessa High, 17:54.3; 25. Matt Eicher, Abilene Cooper, 18:00.7; 26. Michael Aly, Permian, 18:01.7; 27. Ventura Ramirez, Permian, 18:02.2; 28. Rudy Mancha, Permian, 18:08.9; 29. Trenton Tribolet, San Angelo Central, 18:26.0; 30. John Paul Barraudey, Midland High, 18:30.5; 31. Jaaron Alba, San Angelo Central, 18:33.6; 32. Andrew Gregory, Abilene Cooper, 18:34.3; 33. Tony Davis, Permian, 18:47.6; 34. Javier Ortega, Abilene High, 18:57.3; 35. Cesar Rodriguez, Permian, 19:06.7; 36. George Vega, Permian, 19:09.4; 37. Greg Herrington, Abilene High, 19:10.7; 38. Dale Kreitler, Abilene High, 19:11.4; 39. Taylor Crisp, Midland High, 19:23.5; 40. Marco Jimenez, Midland High, 19:26.0; 41. Justin Ramos, Abilene Cooper, 19:35.8; 42. Andrew Moreno, Midland High, 19:38.2; 43. Lantz Mills, Midland Lee, 19:42.3; 44. Johnny Ortega, Abilene High, 19:43.2; 45. David Youngblood, San Angelo Central, 19:48.7; 46. Jake Laufer, Midland High, 20:24.6; 47. Paul Pinter, Midland Lee, 21:44.9.



JV Boys (Team Results) -- Odessa High 26; Midland Lee 54; Permian 72; Abilene High 80.

JV Boys (Individuals) -- 1. Stephen Byrd, Midland Lee, 17:43.3; 2. Jonathan Carrasco, Odessa High, 18:21.9; 3. Alex Ormsby, Odessa High, 18:25.9; 4. Jeremy Moseby, Permian, 18:48.5; 5. Rene Casillas, Midland Lee, 18:50.8; 6. Andrew Benevides, Odessa High, 18:52.0; 7. Oscar Florez, Odessa High, 18:53.8; 8. Johnny Rodriguez, Odessa High, 18:54.5; 9. Gabriel Gutierrez, Permian, 19:01.5; 10. Clint Elmore, Odessa High, 19:04.8; 11. Tim Pena, San Angelo Central, 19:06.1; 12. Sergio Mendoza, Odessa High, 19:06.8; 13. Brandon Pepper, Odessa High, 19:14.4; 14. Fred Hernandez, Midland Lee, 19:15.8; 15. Andrew Cavender, Odessa High, 19:20.0; 16. Hunter Behrens, San Angelo Central, 19:27.7; 17. Jarrod Crockett, Abilene High, 19:35.0; 18. Jake Jennings, Abilene High, 19:37.6; 19. Christian Jacobo, Midland Lee, 19:41.4; 20. Jorge Enriquez, Odessa High, 19:41.8; 21. Chism Elmore, Odessa High, 19:44.8; 22. Zach Sanchez, Abilene High, 19:45.3; 23. Matthew Delgado, Abilene High, 19:46.1; 24. Chris Avila, Odessa High, 19:48.4; 25. David Freeland, Permian, 19:58.3; 26. Erik Campos, Permian, 20:00.9; 27. Adam Miller, Abilene High, 20:06.1; 28. Logan Price, Odessa High, 20:07.9; 29. Justin McConnell, Midland Lee, 20:21.0; 30. Matt Demel, Midland High, 20:24.4; 31. Raymond Lopez, San Angelo Central, 20:38.0; 32. Manuel Estrada, Permian, 20:57.8; 33. Eric Fierro, Permian, 21:02.0; 34. Blane Dickson, Midland Lee, 21:20.3; 35. Matt Rodriguez, Midland Lee, 21:21.6; 36. Landon Hamer, Midland Lee, 21:24.5; 37. Barnaby Gavaldon, Permian, 21:26.3; 38. Edward Martinez, Abilene High, 21:55.3; 39. Robert Finley, Permian, 21:59.2; 40. Marcos Mendez, Odessa High, 22:52.6; 41. Jimmie Bueno, Permian, 23:07.2; 42. Jorge Jimenez, Midland High, 23:26.6; 43. Justin Galvaldon, Permian, 23:36.8.